rush 1.9 - en to pl translation catalogue (131 entries)

en: Finished parsing %s
pl: Koniec parsowania %s

en: Resuming parsing %s from line %d
pl: Ponowienie parsowania %s w linii %d

en: debug level set to %d
pl: ustanowiono poziom odpluskwiania %d

en: Ignoring non-existing include file %s
pl: Ignorowanie nieistniejącego pliku dołączanego %s

en: cannot stat file %s: %s
pl: stat(%s) nie powiodła się: %s

en: unknown keyword: %s
pl: nieznane słowo kluczowe: %s

en: Parsing %s
pl: Parsowanie %s

en: Setting limit %d to %lu
pl: Ustawienie limitu %d w %lu

en: error setting limit: %s
pl: błąd podczas ustawienia limitu: %s

en: Setting priority to %d
pl: Ustawienie priorytetu %d

en: error setting priority: %s
pl: błąd podczas ustawienia priorytetu: %s

en: No logins allowed for `%s'
pl: Logowanie nie jest dozwolone dla `%s'

en: counting logins for %s
pl: obliczenie ilości logowań użytkownika `%s'

en: acct database is empty
pl: baza danych `acct' jest pusta

en: Cannot open database %s: %s
pl: Nie można otworzyć bazy danych %s: %s

en: counted %zu/%zu logins for %s
pl: ilość logowań %3$s: %1$zu/%2$zu

en: Too many logins (max %zu) for %s
pl: %2$s: za wiele logowań (maks. %1$zu)

en: Setting limits for %s
pl: Ustawienie limitów dla użytkownika %s

en: You are not permitted to execute this command.
    Contact the systems administrator for further assistance.
pl: Nie masz uprawnień na wykonanie tego polecenia.
    W celu uzyskania pomocy skontaktuj się z administratorem systemu.

en: You do not have interactive login access to this machine.
    Contact the systems administrator for further assistance.
pl: Nie masz dostępu interaktywnego do tej maszyny.
    W celu uzyskania pomocy skontaktuj się z administratorem systemu.

en: Local configuration error occurred.
    Contact the systems administrator for further assistance.
pl: Wystąpił błąd konfiguracji lokalnej.
    W celu uzyskania pomocy skontaktuj się z administratorem systemu.

en: A system error occurred while attempting to execute command.
    Contact the systems administrator for further assistance.
pl: Podczas wykonania polecenia wystąpił błąd systemowy.
    W celu uzyskania pomocy skontaktuj się z administratorem systemu.

en: failed to write message to stderr: %s
pl: zapis komunikatu do standardowego wyjścia błędów nie powiódł się: %s

en: failed to write message to stdout: %s
pl: zapis komunikatu do standardowego wyjścia nie powiódł się: %s

en: Warning:
pl: Uwaga:

en: Error:
pl: Błąd:

en: Not enough memory
pl: Brak pamięci

en: Final environment:
pl: Otoczenie końcowe:

en: wordsplit(%s) failed: %s
pl: wordsplit(%s) nie powiodła się: %s

en: no argument at index %d in command: %s
pl: brak argumentu w pozycji %d w poleceniu: %s

en: Transforming command line
pl: Przekształcanie linii polecenia

en: Transformation map: %s, %s, %s, %u, %u, %s
pl: Mapa przekształcania: %s, %s, %s, %u, %u, %s

en: Deleting arguments %d-%d
pl: Usunięcie argumentów %d-%d

en: Deleting argv[0] is prohibited
pl: Usunięcie argv[0] jest zabronione

en: Program name: %s
pl: Nazwa programu: %s

en: Final arguments:
pl: Argumenty końcowe:

en: error writing to database %s: %s
pl: błąd zapisu do bazy danych %s: %s

en: error writing stop to database file %s: %s
pl: błąd podczas zapisu terminatora do bazy danych %s: %s

en: %s:%d: %s: cannot fork: %s
pl: %s:%d: %s: fork nie powiodła się: %s

en: Forked process %lu
pl: Stworzono proces %lu

en: %s: subprocess exited with code %d
pl: %s: proces zakończył się z kodem %d

en: %s: subprocess terminated on signal %d
pl: %s: proces zakończył się sygnałem %d

en: %s: subprocess terminated
pl: %s: proces zakończył się

en: cannot enforce gid %lu: %s
pl: nie można ustawić GID %lu: %s

en: cannot enforce uid %lu: %s
pl: nie można ustawić UID %lu: %s

en: seteuid(0) succeeded when it should not
pl: wywołanie seteuid(0) powiodło się chociaż nie powinno było

en: Rule %s at %s:%d matched
pl: Pasuje reguła %s w %s:%d

en: Error message: %s
pl: Komunikat błędu: %s

en: Error sending diagnostic message to descriptor %d: %s
pl: Błąd podczas zapisu komunikatu do deskryptora %d: %s

en: cannot set limits for %s
pl: nie można ustawić limitów dla %s

en: Chroot dir: %s
pl: Katalog chroot: %s

en: Home dir: %s
pl: Katalog domowy: %s

en: cannot open database %s: %s
pl: nie można otworzyć bazy danych %s: %s

en: cannot chroot to %s: %s
pl: nie można zrobić chroot do %s: %s

en: invalid uid %lu
pl: niepoprawny UID %lu

en: cannot change to dir %s: %s
pl: nie można przejść do katalogu %s: %s

en: Executing %s, %s
pl: Uruchomienie %s, %s

en: %s:%d: %s: cannot execute %s: %s
pl: %s:%d: %s: nie można wykonać %s: %s

en: invalid command line
pl: niepoprawna linia polecenia

en: invalid user name
pl: niepoprawna nazwa użytkownika

en: user %s, uid %lu
pl: użytkownik %s, uid %lu

en: Command line:
pl: Linia polecenia

en: Environment:
pl: Otoczenie:

en: Serving interactive shell request for %s by rule %s
pl: Obsługiwanie żądania interaktywnego dostępu od użytkownika %s przez regułę %s

en: Serving request "%s" for %s by rule %s
pl: Obsługiwanie polecenia "%s" od użytkownika %s przez regułę %s

en: no matching rule for "%s", user %s
pl: brak reguły, pasującej do polecenia "%s" od użytkownika %s

en: not enough memory
pl: brak pamięci

en: invalid format: %s
pl: niepoprawny format: %s

en: cannot open database file %s
pl: nie można otworzyć pliku bazy danych %s

en: extra arguments
pl: dodatkowe argumenty

en: %s: TCPMUX did not respond
pl: %s: TCPMUX nie odpowiedział

en: %s: TCPMUX returned %s
pl: %s: TCPMUX odpowiedział `%s'

en: Invalid transform expression: %s
pl: Nieprawidłowe polecenie przekształcenia: %s

en: Missing 2nd delimiter in position %d of expression %s
pl: Brak drugiego ogranicznika w pozycji %d instrukcji %s

en: Missing trailing delimiter in position %d of expression %s
pl: Brak końcowego ogranicznika w pozycji %d instrukcji %s

en: Unknown flag in transform expression: %c
pl: Nieznana flaga w instrukcji przekształcenia: %c

en: Invalid transform replacement: back reference out of range
pl: Niepoprawna zamiana: odwołanie zwrotne spoza zakresu odwołań

en: NUMBER
pl: LICZBA

en: Set debugging level.
pl: Ustawia poziom odpluskwiania.

en: Run in test mode.
pl: Uruchomienie w trybie testowym.

en: NAME
pl: NAZWA

en: Supply user name in test mode.
pl: Podaje nazwę użytkownika w trybie testowym.

en: COMMAND
pl: POLECENIE

en: Execute COMMAND.
pl: Emulowanie wykonania polecenia.

en: Force interactive shell.
pl: Emulacja powłoki interaktywnej.

en: KEYWORDS
pl: SŁOWA-KLUCZOWE

en: Dump final request in test mode.
pl: Zrzut żądania końcowego w trybie testowym.

en: CHECK
pl: TEST

en: Add or remove configuration security check.
pl: Dodaje lub usuwa sprawdzanie bezpieczeństwa konfiguracji.

en: Show default configuration.
pl: Wyświetla konfigurację domyślną.

en: Other options
pl: Inne opcje

en: Give this help list
pl: Wyświetla ten tekst pomocy.

en: Give a short usage message
pl: Wyświetla streszczenie składni użycia.

en: Print program version
pl: Wyświetla wersję programu.

en: rush - a restricted user shell.
pl: rush - powłoka ograniczona.

en: [FILE]
pl: [PLIK]

en: Usage:
pl: Użycie:

en: OPTION
pl: OPCJA

en: Mandatory or optional arguments to long options are also mandatory or optional for any corresponding short options.
pl: Argumenty obowiązkowe lub opcjonalne dla długich opcji są również obowiązkowe lub opcjonalne dla odpowiednich krótkich opcji.

en: Report bugs to %s.
pl: Raporty o błędach wysyłaj do %s.

en: License GPLv3+: GNU GPL version 3 or later <http://gnu.org/licenses/gpl.html>
    This is free software: you are free to change and redistribute it.
    There is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
pl: Licencja GPLv3+: GNU GPL wersji 3 lub nowszej <http://gnu.org/licenses/gpl.html>
    To jest wolne oprogramowanie: masz prawo modyfikować i rozpowszechniać go.
    Nie ma ŻADNYCH GWARANCJI, o ile prawo na to zezwala.

en: the --user option is allowed for the superuser only
pl: tylko superużytkownik może używać opcji --user

en: No default configuration
pl: Brak konfiguracji domyślnej

en: STRING
pl: ŁAŃCUCH

en: Use STRING instead of the default format.
pl: Ustawia nowy format.

en: DIR
pl: KATALOG

en: Look for database files in DIR.
pl: Szuka plików bazy danych w podanym katalogu.

en: Do not display header line.
pl: Wyłącza drukowanie linii nagłówka.

en: rushwho - show listing of online Rush users.
pl: rushwho - wyświetla listę obecnie zalogowanych użytkowników Rush.

en: Show entries in chronological order.
pl: Drukuje wpisy w porządku chronologicznym.

en: Show at most NUM records.
pl: Drukuje nie więcej niż N wpisów.

en: rushlast - show listing of last Rush logins.
pl: rushlast - wyświetla listę ostatnich logowań przez Rush.

en: [user [user...]]
pl: [użytkownik [użytkownik...]]

en: invalid number (%s)
pl: niepoprawna liczba (%s)

en: cannot stat format file %s
pl: stat pliku formatu nie powiodła się: %s

en: %s is not a regular file
pl: %s nie jest plikiem regularnym

en: cannot open format file %s
pl: nie mogę otworzyć plik formatu %s

en: cannot create directory %s: %s
pl: nie można stworzyć katalogu %s: %s

en: cannot stat directory %s: %s
pl: stat katalogu %s nie powiódł się: %s

en: %s is not a directory
pl: %s nie jest katalogiem

en: cannot open file %s: %s
pl: nie można otworzyć pliku %s: %s

en: missing closing quote in string started near `%s'
pl: brak cudzysłowu zamykającego w łańcuchu rozpoczętym przy `%s'

en: 
    License GPLv3+: GNU GPL version 3 or later <http://gnu.org/licenses/gpl.html>
    This is free software: you are free to change and redistribute it.
    There is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
pl: 
    Licencja GPLv3+: GNU GPL wersji 3 lub nowszej <http://gnu.org/licenses/gpl.html>
    To jest wolne oprogramowanie: masz prawo modyfikować i rozpowszechniać go.
    Nie ma ŻADNYCH GWARANCJI, o ile prawo na to zezwala.

en: Unknown system error
pl: Nieznany błąd systemowy

en: %s: option '%s%s' is ambiguous
pl: %s: opcja '%s%s' jest niejednoznaczna

en: %s: option '%s%s' is ambiguous; possibilities:
pl: %s: opcja '%s%s' jest niejednoznaczna; możliwe zakończenia:

en: %s: unrecognized option '%s%s'
pl: %s: nieznana opcja '%s%s'

en: %s: option '%s%s' doesn't allow an argument
pl: %s: opcja '%s%s' nie może mieć argumentów

en: %s: option '%s%s' requires an argument
pl: %s: opcja '%s%s' musi mieć argument

en: %s: invalid option -- '%c'
pl: %s: błędna opcja -- '%c'

en: %s: option requires an argument -- '%c'
pl: %s: opcja musi mieć argument -- '%c'
